|
|
Среща, идеи и приятелства: ученици от Пазарджик и Бургас заедно „Как променяме“
В периода 30 март -1 април в град Бургас се проведе междинна среща по проекта „Как променяме“ на Фондация „Темпо“, в която участваха три групи ученици от ПГХХТ Пазарджик и ученици от Професионална гимназия по компютърно програмиране и иновации – Бургас. Учениците представиха свои проекти, насочени към реални проблеми - подобряване на храненето в училище , транспортни предизвикателства в малките населени места и създаване на клуб за подкрепа и психично благополучие . Работните срещи дадоха възможност за обмен на идеи, опит и съвместно търсене на решения. Наред с работата, участниците прекараха време заедно в неформална среда, създавайки нови приятелства и усещане за общност. В ПГХХТ -Пазарджик учениците вярват, че могат да бъдат двигател на промяната. Проектът „Как променяме“ им дава именно тази възможност – да мислят, действат и променят средата около себе си. Промяната не идва отвън – тя започва от всеки един от нас. |